DSC_0164

“Kurtlar ve Çakallar” Filmi Nasıl Başladı?

“Kurtlar ve Çakallar” filminin başlama hikayesinden bahsedeceğim.

Aralık 2016 içerisinde bir sabah Bektaş Topaloğlu, senaryosunu bana getirdi ben de götürdüm Bilgehan Karaca’ya senaryosunu teslim etti.. Bektaş Topaloğlu senaryosuna güvenilen ender insanlardan birisidir. Film için anlaştılar bana da yönetmenlik teklif ettiler. Filmde benim de olmamı istediler ben de olmaya karar verdim. Teklifleri için teşekkür ederim. 

Başlangıcı unutmamak gerekiyor.Zorlu yollar geçtiğimiz kişiler, ne bizi unuttu ne biz onları unuttuk. Var olsun ki, Bilgehan Karaca para bulacağını ve filmi çekeceğini söyledi. Sonuçta bundan önce çekilen filminde “bismillah”ını kendisi vermişti. Sonu nereye varır bilemem. Umudunu veren sonuçta ben değilim. 

Hızlıca ekip kuruldu. Ocak 2016’da başlamayı düşünüyorduk, Şubat 2016’da başladık. Kurtlar ve Çakallar filmini beyaz perdeye taşıyana kadar uğraşacağız. Çekimlerimiz halen devam etmektedir. Ben bu filmin sadece yönetmenliğini yapıyorum. Hatta 2.yönetmeniyim desem yeridir. Yapımcılar tarafında insanlarla görüşme yapanlar ortadadır.

İki yönetmen olarak çektiğimiz bu filmde, HAN FİLM imzası olacaktır. 

1980 sonrası dik durup Kurt kalmaya çalışanların ve sisteme eğilen Çakalların farkını anlatıyoruz. Ayrıntıları çekimler bittiğinde bu köşeden sizlere bildireceğim. Şimdilik olabildiğince, içerikten bahsetmiyoruz.

Gönül ister ki her heyecanımızı paylaşalım. Ama sonuçta bir sinema filmi çekiyoruz ve bazı şeyleri saklamak zorundayız. Sadece şunu söyleyebilirim, bu film bir devam filmi değildir. Kafes’in devamı mı diyenler oluyor. Bizim Kafes Filmi ile ilgili bir bağlantımız yoktur. Sadece senaristimiz, Kafes filminin senaristidir. Aslına bakarsanız benim hiç kimseyle bağlantım yoktur. Fikri olarak bile diyebilirim. Sinema ticarettir. Arkasından kimleri alacağı, götüreceği inanmışlara kalmıştır. Konusu dava olsa bile film dava değildir.

GÜNCELLEME : KURTLAR VE ÇAKALLAR FİLMİYLE İLGİLİ ANKARA ÇEKİMLERİ SONRASINDA SET DURMUŞTUR. DAHA SONRA BEN FİLMDEN ÇEŞİTLİ SEBEPLERDEN ÖTÜRÜ AYRILDIM. FİLM DEVAMINI MERSİN VE TARSUS’TA ÇEKMİŞTİR. SÖZ KONUSU OLAN ÇEKİMLERDE İMZAM BULUNMAMAKTADIR. SENARYO DEĞİŞİKLİĞİNDEN DE HABERİM OLMAMIŞTIR. BAHTI KADERİ AÇIK OLSUN. FİLM BENİM KONTROLÜMDEN ÇIKTIĞI İÇİN AYRILDIM AMA EMEĞİMDEN DOLAYI DESTEKLEYECEĞİM. KURTLAR VE ÇAKALLARI DEVAM ETTİREN VE SAHİPLENEN HERKESE BAŞARILAR DİLERİM. 

Ayrıca Lütfü Şehsuvaroğlu’nun onayı olmadan kimse böyle saygısızlık yapmaz. Biz söylem olarak, hikâye olarak başka bir iş çekiyoruz.

Aksiyona ve drama hatta tarihe doyacaksınız. Allah utandırmasın.

Oyuncularımız filmi sahiplendiler. Özet bir künye ile sizi sadece meraklandırıp bırakayım. ( Umarım perdeye taşınır.)

Yapımcılar: Oğuzhan Özkan ve Bilgehan Karaca

Yönetmen : M.Bilgehan Karaca ve Sencer Gültuna

Senaryo: Bektaş Topaloğlu

Konsept Danışmanı: Metin Turhan, İrfan Topçu, Kubilay Öz

Müzik : Kaya Kuzucu

Ali Buhara Mete, Zeynep Derin Şenyiğit, İbrahim Ethem Arslan, Hüseyin Çelikoğlu, Safa Tabur, Gökhan Oskay, Barış Koçak, Çetin Agaşe, Tayfun Sav, Yusuf Oğuz Altuntaş, Berk Eryaprak, Gökan Aslan, Esra Demirkapı, Recep Azad Demir, Cansel Aydos…

SETTEN BAZI FOTOĞRAFLAR

 

DSC_0253
Kaya Kuzucu ve Metin Turhan seti ziyaret etti.
DSC_0023
Çetin Agaşe, Sencer Gültuna, Bektaş Topaloğlu, Recep Demir, Gökhan Oskay, Barış Koçak
DSC_0077
Sencer Gültuna, Bilgehan Karaca ve Kubilay Öz.

DSC_0164

Kurtlar ve Çakallar
Kurtlar ve Çakallar
Kurtlar ve Çakallar. Barış Koçak ve Sencer Gültuna
Kurtlar ve Çakallar. Barış Koçak ve Sencer Gültuna
Sencer Gültuna ve İbrahim Ethem Arslan
Sencer Gültuna ve İbrahim Ethem Arslan
Gökhan Oskay, Sencer Gültuna ve Ali Buhara Mete
Gökhan Oskay, Sencer Gültuna ve Ali Buhara Mete
Sencer Gültuna ve Ali Buhara Mete
Sencer Gültuna ve Ali Buhara Mete
IMG_4156
Sencer Gültuna ve Safa Tabur
Sencer Gültuna, Çetin Agaşe, Bilgehan Karaca
Sencer Gültuna, Çetin Agaşe, Bilgehan Karaca
DSC_0036
Dergi Çekimleri Sırasında.

 

 

 

2 thoughts on ““Kurtlar ve Çakallar” Filmi Nasıl Başladı?”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *